ÖZEL BOSTANCI DİŞ SAĞLIĞI SİTESİ

 
     
   
 
 
 
Ağıziçi Kamera İle Muayene
Estetik Diş Tedavileri
Ağız ve Çene Cerrahisi
Ortodonti
Dental İmplant
Protez
Konservatif ve Endodontik Tedavi
Çocuklarda Koruyucu Diş Tedavileri
Pedodonti
Periodontoloji
Röntgen
   
 
 
Sterilizasyon
Tıbbi Atık
Resimlerle Kliniğimiz

Sterilizasyon

Kliniğimizde kullanılan aletler ilk önce dezenfeksiyonu sağlayan solüsyonlarda bekletilir. Daha sonra fırçalama ve otomatik alet yıkama cihazları ile temizlik işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem, aletlerin üzerinden görünebilir kirlerin uzaklaştırılmasını sağlar. Böylece aletler sterilizasyona hazır hale gelir.

Sterilizasyon aşamasında otoklav kullanılmaktadır. Otoklavda sterilizasyon , basınçlı doymuş su buharı ile sağlanmaktadır. 45 dakikalık bu işlem sonrasında tüm mikroorganizmaların ( dayanıklı bakteriyel sporlar da dahil) fiziksel ve kimyasal olarak yok edilmesi sağlanmış olur.

Eldiven, maske, enjektör, enjektör uçları, hasta önlüğü, bardak, tükürük emici, tetiyer başlığı, kamera başlığı, alet tablaları tek kullanımlıktır.

 

   

Tıbbi Atık

Tıbbi atıklar ; patolojik ve patolojik olmayan enfekte atıklar ile kesici-delici malzemeler, hastalık etkenleri bulaşmış veya bulaşması muhtemel her türlü insan doku ve organları ( çekilmiş dişler, cerrahi ameliyatlarda çıkan her türlü parça ) , kanlı tamponlar, pamuklar, ilaç kutuları, disposible ( tek kullanımlık) ürünler ‘KIRMIZI’ torbada toplanır.

İğne gibi kesici –delici atıklar ise ‘SARI’ enfekte atık kovasına yerleştirilip ağzı  kapatıldıktan sonra ‘KIRMIZI’ torbaya konulur.

Tıbbi atıklar , Kadıköy Belediyesi tarafından toplanıp İSTAÇ A.Ş. ‘ nin Yakma Tesisi’nde bertaraf edilmektedir.

 

 
 
 

Özel Bostancı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2007 www.bostancidis.com  Sitemizdeki tüm vakalar kliniğimizde yapılmıştır. Resimlerin kullanımı izne bağlıdır. Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez